Zdrowe Mojito dla każdego!

Czy wiesz, że dorosła osoba powinna w upalne dni wypić co najmniej 2 litry niegazowanej wody? Jednak nie każdy preferuje smak zwykłego H2O, dlatego postanowiłam znaleźć nietypowe rozwiązanie.

Gorąco dziś! Dlatego na orzeźwienie polecam… Mojito!

Drinka zwanego Mojito nie muszę chyba szczególnie przedstawiać. Ten kubański koktajl alkoholowy na bazie białego rumu orzeźwia ludzi na całym świecie swoim słodko-kwaśno-miętowym smakiem. Znany jest na każdym kontynencie, a dostać można go praktycznie w każdej knajpie. Podstawowymi składnikami są:

  • biały rum
  • cukier biały lub brązowy cukier trzcinowy
  • limonki
  • mięta
  • woda gazowana
  • kruszony lód.

Jednak alkohol nie jest najlepszym rozwiązaniem na ciepłe, letnie dni. Postanowiłam więc namówić Was do picia tego drinka w innej wersji, która doskonale orzeźwi, ale także dostarczy do organizmu wielu witamin i minerałów.

Po pierwsze limonka i cytryna. Cytrusy nadają nam orzeźwienia i kwaskowatego, charakterystyczne smaku. Wrzucamy połóweczki lub plasterki do wysokiej szklanki i lekko je rozgniatamy łyżeczką, by puściły odrobinę soku. Dwa –  mięta. Świeże listki, także lekko rozgniatamy i wrzucamy do naszych gotowych już cytrusów. Na koniec zimna woda, nie koniecznie kostki, a po prostu dobrze zmrożona niegazowana źródlana. Kilka ziarenek cukru trzcinowego, wymieszamy i gotowe!

Ten napój świetnie sprawdzi się na upalne dni. Idealnie nawodni Twój organizm, a pamiętać trzeba, że latem woda jest przecież niezbędna! Musimy pić dużo, a taki napój powinien być odpowiednią motywacją. Już po pierwszych łykach czuje się świeżość i radość z wymarzonych wakacji.

Świetnie sprawdzi się zarówno na wypoczynku jak w i domowym zaciszu, a co ważniejsze ten smaczny drink nada się także dla dzieciaków. Alkohol nie jest najważniejszy, a bez niego mojito smakuje nawet lepiej!

Wczoraj w upalne popołudnie sama przekonałam się do mojito 0%, myślę, że i Ty powinieneś!

11356045_831436706932078_147694394_n

Mniam! Skusisz się? :)

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!