Czym jest dla mnie więź?

W czwartek odbył się kolejny wykład z serii 56 Minut dla Zdrowia. Pani psycholog Teresa Jadczak-Szumiło bez dwóch zdań zaczarowała Nas wszystkich tematem. Czym jest więź? To niewidzialna nić łącząca ludzi, sprawiająca, że odczuwamy do nich specyficzne emocje.

Większa część wykładu poświęcona była więzi matki z dzieckiem. Wytłumaczone zostało zjawisko instynktu macierzyńskiego, jego działania i roli, którą odgrywa w relacjach z nowo narodzonym dzieckiem, ale i w całej rodzinie. Wydawać by się mogło, że małe dziecko nie rozumie pewnych spraw, nie może powiedzieć, że coś go boli, że potrzebuje jakiejś rzeczy w danym momencie. Jednak nic bardziej mylnego, każdy płacz, dźwięk dziecka jest jak sygnał, który sprawia, że tylko jedno matka może do końca zrozumieć. Z wykładu można było dowiedzieć się jak ważne są emocje i dlaczego zbyt wiele negatywnych sytuacji może wpłynąć na zdrowie. Poznaliśmy historię porzuconych przez matki dzieci, które umierały z powodu braku więzi z najbliższymi. Dowiedzieć można było się także o tym dlaczego kobiety po ciąży często wpadają w depresję i jak można ją skutecznie wyleczyć.

11084464_1050345448314537_287239027_n

To ważne, by wiedzieć, ze każda emocja wpływa na organizm. Pozytywna wzmacnia go, a negatywna osłabia. Trzeba żyć w dobrych relacjach, by cieszyć się długim życiem i nienagannym zdrowiem. Bardzo trudno opisać cały ogrom wiedzy przekazany przez panią Teresę. Z tego właśnie powodu zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych wykładach, ponieważ Twoje zdrowie jest w Twoich rękach i tylko Ty możesz nad nim w pełni panować.

Odkąd zostałam jednym z organizatorów akcji Jastrzębie Miasto Zdrowia wiele osób zadaje mi pytanie, jaki ma sens robienie takich przedsięwzięć za darmo?

Otóż, dla mnie poświęcony czas i serce włożone w wykłady to prezent dla każdego kto tak jak jak poszukuje swojego miejsca w życiu. Największą zapłatą jest uśmiech osób, które uczestniczyły w spotkaniach, szczere podziękowania i zaangażowanie. To uczucie, kiedy można dać radość innym jest bezcenne i nie da się go opisać żadną walutą, ani nawet słowami. Oddaje część siebie, ponieważ wiem, że dobro wraca. Dziś ja daje komuś coś, kiedyś to do mnie wróci. Pomagając sobie nawzajem można najwięcej. Radość to zdrowie, dlatego chce go ofiarować innym.

Do Jastrzębia czuję pewną więź, dlatego wykłady robię tu, z nie w innych miastach. Tu się urodziłam, wychowałam, uczyłam, pracuję i mieszkam. To moje miasto, a jego mieszkańcy zasługują na to co najlepsze!

Zapraszam na kolejne wykłady wszystkich. Spędźmy te 56 minut razem. Nic nie stracimy, chyba, że niewiedzę i kilka złych przyzwyczajeń. Zdrowie i radość w życiu są najważniejsze!

Pozdrawiam serdecznie

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!