Dni Promocji Zdrowia w Jastrzębiu – Zdroju

Piękna wrześniowa niedziela okazała się być świetną okazją na zorganizowanie pikniku zdrowia w Jastrzębiu – Zdroju.

Wczoraj w zaciszu Parku Zdrojowego odbyły się już po raz XVI Dni Promocji Zdrowia. Oprócz świetnej, zdrowej atmosfery, na uczestników czekały także występy młodych i zdolnych osób, oraz zespołów muzycznych nie tylko z naszego miasta.

Na kilka godzin Park stał się jednym z najbezpieczniejszych miejsc w mieście. Oprócz licznych lekarzy o różnych specjalizacjach, pojawili się także ratownicy i sanitariusze pokazujący jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach.  Ponadto na chętnych do oddania krwi czekał specjalny autobus.

Oprócz tego na różnych stanowiskach pojawili się dietetycy, psycholodzy,  pediatrzy, kardiolodzy, oraz inni lekarze, którzy nie tylko edukowali mieszkańców jak zdrowo żyć, ale także udzielali bezpłatnych porad zdrowotnych. Nie zabrakło innowacyjnych sprzętów, znanych, ale także mniej popularnych lekarstw, czy suplementów diety. Można było nabyć książki kucharskie, suplementy, witaminy, a nawet ekologiczną i zdrową żywność. Dodatkowo była także okazja do spróbowania naturalnych wypieków, warzyw i innych produktów spożywczych, które raczej trudno jest nabyć w zwykłym supermarkecie.

Nie zabrakło firm takich jak Oriflame, prezentujących swoje kosmetyki i produkty spożywcze, czy Nature Hause, zajmujących się odchudzaniem. Znaleźć można było też pszczelarzy ze zdrowym miodem z własnej pasieki. Co ciekawe pojawiło się nawet stoisko Wojewódzkiego Szpitala Górniczego z Jastrzębia, oraz licznych przychodni i poradni mieszczących się w naszym mieście. Bez dwóch zdań – każdy znalazł tam coś dla siebie.

Warto wspomnieć też, że firma BioVerum Jastrzębie, która dopiero pojawiła się w mieście pokazała i przybliżyła swoją innowacyjną metodę mieszkańcom. STRD cieszyło się sporym zainteresowaniem, a na badanie zapisało się wiele osób.

Osoby, które przybyły na piknik były w różnym wieku. Nie zabrakło seniorów, ale spotkać można było też najmłodszych mieszkańców. Niektórzy przybywali całymi rodzinami, a wszystko po to, by dowiedzieć się, jak zdrowo żyć i chronić swoje zdrowie!

AgataK.

źródło zdjęcia: tujastrzębie.pl

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!