Game Over

Przez ostatnie dwa i pół roku 56 minut dla zdrowia było dla mnie całym życiem. Organizowanie wykładów, współpraca z uczonymi z zakresu naturalnej medycyny, lekarzami i pasjonatami zdrowia i życia bez chemii. Po tak długim czasie ścieżki rozchodzą się, a piękna idea umiera. To przykre, że nie byłam w stanie tego zatrzymać.

Już na początku roku moi wspólnicy, który pomagali przy organizacji na siłę chcieli zmienić strukturę wykładów. Były różna warianty – wykłady, warsztaty. Idea była prosta – BEZINTERESOWNA edukacja mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Przekazywanie wiedzy było najważniejsze, nie sprzedaż. Dziś ludzie, którym zaufałam wykorzystali popularność wykładów, by zmienić je w promocje samych siebie.

Do tej pory Jastrzębie Miasto Zdrowia, czyli 56 minut dla zdrowia tworzyli:

  • Pani Doktor Stanisława Moczała, z którą zamierzam już niedługo reaktywować sam cykl w pełni darmowych wykładów Jastrzębie Miasto Zdrowia oraz Konferencje Zdrowotne
  • Pan Franciszek Łuczak i  Patrycja Białończyk z firmy BioVerum Jastrzębie – którzy za moimi plecami zabrali nazwę 56 minut dla zdrowia i mimo braku mojego patronatu i Prezydenta Miasta zorganizowali konferencję we wrześniu. Maile wysłane do naszej bazy sympatyków nie pochodziły już ode mnie, a od tej grupy, która zaczęła działać na własną rękę dla własnych profitów.
  • Jakub Król
  • Michał Bartczak

Ostatnie dwie osoby od dłuższego czasu nie przejawiały aktywności, chyba, że liczyć stworzenie strony na potrzeby nowych 56 minut dla zdrowia przez Jakuba.

Wykład z 18 września został podpisany nazwą Prawda o Zdrowiu, mimo że do czasu maila, który przypadkiem do mnie wpadł nie wiedziałam o żadnym z wykładów. Nikt nie zadzwonił, nie zapytał. Na wykład nie poszłam. Nie zabrałam znajomych i nie promowałam go. Dlaczego? Sytuacja mnie przerosła, zabiła moje poczucie pewności siebie w tym temacie, a przede wszystkim mocno zraniła.  Mój wkład czasu, pieniędzy i nerwów został zdeptany, a idea wykładów odwrócona. Dziś już nie pokazuje się prawdy o zdrowiu, a podaje na tacy bez wkładu własnego produkty, które można po prostu kupić za gotówkę. Nikt nie pomyślał o celach charytatywnych,  ani o zachowaniu idei. Teraz ważniejsze będą pieniądze…

Nie przesyłam moim byłym wspólnikom pozdrowień, ani podziękowania za tamten czas. Przesyłam jednak żal i ból, który sprawiła mi ta sytuacja.

Mam nadzieję, że uda mi się reaktywować już niedługo samo Jastrzębie Miasto Zdrowia, by móc dostarczać osobom niezależnie od wieku wiedzę na temat prawdy, którą wiele środowisk chce ukryć. Już niedługo kolejna porcja wskazówek jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą.

Podziękowania jednak należą się innym osobom.

  • wszystkim blisko 500 osobom, które pojawiały się na wykładach,
  • blisko 20 wykładowcą, którzy przyjeżdżali za darmo, by robić darmowe, edukacyjne wykłady
  •  Zespołowi Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju za darmowe udostępnianie sali wykładowej oraz sprzętu audio-wizualnego
  • Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju za ostatnie 3 miesiące współpracy
  • Prezydent Annie Hetman za objęcie honorowego patronatu nad dotychczasową akcją – mam nadzieję, że moje przyszłe działania także zechce Pani wspierać
  • Adamowi za pomoc przy wykonywaniu materiałów graficznych i promocyjnych na wykłady

Kochani, dziękuję, że byliście. Wiedza pozostanie z Wami, a wspomnienia będą tym, co najpiękniejsze. Korzystajcie z naturalnego dobra i czekajcie cierpliwie na powrót Jastrzębie Miasto Zdrowia! :)

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
2