Zdrowie, a choroba

STAN CZY PROCES

          BUDOWAĆ ZDROWIE CZY MASKOWAĆ SYMPTOMY

 

Chciałabym zaprosić na kolejny wykład w ramach akcji Jastrzębie Miasto Zdrowia, który odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku tradycyjnie w auli Zespołu Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego,. Tym razem wyjątkowo zmienimy godzinę na 17.30 i proponujemy zarezerwować sobie 120 minut, ponieważ ten wykład będzie nieco dłuższy, a zarazem jeszcze bardziej interesujący.

Poruszone zostaną różne tematy dotyczące prewencji zdrowia.  Poznamy czynniki warunkujące zdrowie, a rozwój choroby, oraz same mechanizmy obronne i układ odpornościowy. Ponadto dowiemy się jak nie dać się wplątać w pułapki diagnostyczne. Usłyszymy o tym jakie leki, zioła i suplementy wybierać i komu są one potrzebne, a także jak bezpiecznie wyposażyć domową apteczkę. Jednym z ważniejszych punktów będzie prezentacja o tym jak samodzielnie leczyć się z drobnych przeziębień, infekcji i większości sezonowych chorób, unikając antybiotyków i zbędnych kosztów, 

PROWADZĄCY:

Rafał Baron – lekarz, specjalista z zakresu medycyny podróży i chorób tropikalnych, pasjonat i popularyzator profilaktyki, medycyny przyczynowej oraz terapii niefarmakologicznych; były student i pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Strasbourgu i Selestat we Francji.

 

Wstęp wolny! Ewentualne pytania proszę kierować na maila: prawdaozdrowiu@gmail.com

Do zobaczenia!

Agata K.

 

 

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!