Kiedy rozkłada Cię przeziębienie…

Cześć! Myślicie, że w końcu przyjdzie do Nas zima? Osobiście coraz bardziej w to wątpię, a śniegu nie zobaczymy jeszcze zbyt prędko. Mamy za to zwariowaną pogodę – raz ciepło, raz mróz, a innym razem deszcz. W takiej aurze najprędzej o przeziębienie, które dopadło niestety i mnie…
Długo myślałam o czym napisać. Dzisiejszy temat powinien Was zainteresować i dać kilka ciekawych i skutecznych rad. Postanowiłam zająć się domowymi sposobami na początki przeziębienia. W ostatnim czasie czytałam dużo o antybiotykach, lekach homeopatycznych i innych chemikaliach, które przepisują lekarze przy każdej okazji. Okazuje się jednak, że większość z nich jest zbędnych a czasem wystarczy tylko kilka naturalnych składników, aby postawić Nas na nogi.
W Internecie znalazłam wiele ciekawych stron dotyczących domowych metod leczenia. Osobiście postawiłam na rosołki z czosnkiem, syrop z cebuli i cukru, płukankę z soli oraz ziołowe okłady i napary do inhalacji. Choruję od wczoraj i przyznam, że dziś czuję się znacznie lepiej, a co ważniejsze odzyskałam głos i nie męczy mnie już tak uporczywy katar.
Na czym polega sekret mojej domowej medycyny?
Przede wszystkim na naturalnych składnikach bogatych w witaminy i minerały. Oprócz picia wielu napoi korzystałam też z kąpieli z aromatycznymi olejkami i ciepłych kompresów. Polecam te metody wszystkim, a szczególnie tym ze słabą odpornością! Jeśli czujesz, że coś Cie rozkłada należy wziąć witaminę C i wypić kilka koktajli z naturalnych, świeżo wyciśniętych owoców. Po co wydawać duże pieniądze na lekarstwa i antybiotyki, kiedy możemy sami sprawić sobie skuteczne syropy, jak np. ten najbardziej popularny z cebuli i miodu lub cukru. Pomocne oprócz rozgrzewających rosołków będą także napoje z mleka, miodu i czosnku. Niestety nie wszystkie lekarstwa muszą być smaczne, a niektóre nawet nie pachną zbyt przyjemne, ale kto powiedział, że to co skuteczne musi być dobre w smaku? Czasem lepiej przełamać się przed wypiciem gorzkiego, lub ostrego naparu, niż sztucznego, „owocowego”, drogiego syropu z apteki.
Aby nie powielać tego co jest na licznych stronach, znalazłam jeden ciekawy artykuł właśnie na temat naturalnych sposobów na przeziębienie. Przeczytajcie i oceńcie sami. Może jednak lepiej, kiedy zaczniemy dbać o swoje zdrowie, tak jak robiły to lata temu Nasze babcie i mamy?
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/jak-zwalczyc-pierwsze-objawy-przeziebienia-domowe-sposoby/4bww2
Dziękuję Wam za to, że jesteście ze mną. Jest już Nas prawie 150!

A Wy macie jakieś sprawdzone metody na naturalne zwalczanie chorób?

Agata K.

Źródło zdjęcia: http://2.bp.blogspot.com/-DVwM8nAxhbM/To7u9IPxuXI/AAAAAAAADUs/bcLSDG5Cggk/s1600/flu.jpg

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!