Emocje

Dziś krótko o emocjach i ich wpływie na organizm. Jak powszechnie wiadomo uczucia, które są w nas, różnie wpływają na samopoczucie. Kiedy jesteśmy szczęśliwi nasze ciało jest pełne energii i chęci do działania, a kiedy otacza nas smutek jesteśmy przybici i najchętniej nie robilibyśmy nic, oprócz siedzenia w ciszy pod ciepłym kocem. Okazuje się też, że przekłada się to na stan energetyczny ciała, a poszczególnie partie są różnie naładowane.

To zjawisko najlepiej obrazuje ta grafika:

emocje_cialo

Najwięcej energii nasze ciało wytwarza, kiedy przepełniają nas pozytywne, dobre emocje. Dlatego osoby zakochane, szczęśliwe i podekscytowane są zazwyczaj pobudzone i gotowe do działania. Każda komórka ciała jest rozpalona i czeka na kolejny przypływ pozytywnej energii. Podobnie jest ze złością, strachem czy wstrętem, gdzie ciało także jest mocno pobudzone. Tu jednak w odwrotną stronę – przepełnia nas agresja, bojowość i wiele innych złych emocji, które wprawiają organizm w ruch.

Większość negatywnych emocji takich jak zazdrość, czy obojętność, sprawia, ze jesteśmy energetycznie neutralni, a ciepło jest praktykowanie nie odczuwalne. Widać wtedy, ze stajemy się nie czuli, osłabieni i niezdolni do wykonywania pracy.

Na podstawie tych wykresów widać, że to od emocji zależy nasze samopoczucie i rozkład energii. Najlepiej myśleć pozytywnie i brać z życia jak najwięcej radości, która jest naszym ciepłem, a bez niego trudno funkcjonować. Powinniśmy wyzbywać się negatywnych emocji, aby nie stać się oziębłym i pozbawionym chęci do życia. Osoby pozytywnie nastawione do świata żyją dłużej, nie mają problemów ze snem i unikają większości chorób.

Emocje wpływają także na odporność. Ciało pełne energii będzie na pewno odporniejsze na infekcje i mniej podatne na problemy na tle psychicznym. Zaś te negatywne będą osłabiać i niszczyć ciało, prowadząc do jego dystrakcji.

Pamiętajmy, pozytywna energia jest naszym zdrowiem! Nie dajcie się złym myślom! Kochajcie innych i radujcie się każdym dniem! :)

Pozdrawiam.

AgataK.

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
1