Szczęście kluczem do zdrowia

Badania niejednych naukowców różnych państw świata nieraz potwierdziły wpływ emocji na zdrowie. Nie wiem czy pamiętacie artykuł w którym pokazałam obrazek przestawiający jak poszczególne stany emocjonalne rozkładają się w ciele ludzkim, dlatego dla przypomnienia kieruję do artykułu: Emocje, czytaj więcej… . To nie tajemnica, że ludzie szczęśliwi rzadziej chorują, niż Ci smutni i osamotnieni. Nie tylko miłość, bycie blisko kogoś innego czy nawet sam uśmiech poprawiają naszą odporność, odpychają wirusy i sprawiają, że żyjemy dłużej i lepiej.

Nowy Rok to czas postanowień. Moim tegorocznym postanowieniem jest prowadzenie słoika szczęścia. O co chodzi? O dostrzeganie piękna, szczęścia i radości w każdym nawet najzimniejszym, najsmutniejszym i najgorszym dniu. Nawet jeśli wszystko idzie nie tak, nic nie chce układać się jak należy, a na głowę spada gruz zamiast anielskich piórek szczęścia należy szukać pozytywów i nie załamywać się. Nie ma dni negatywnych i beznadziejnych, a czasem nawet przypadkowe spotkanie na ulicy, znalezienie gorsza, czy zjedzenie ulubionej potrawy może być szczęściem. Wieczorem weź kawałek kartki, naskrob kilka słów na temat tego co sprawiło Ci radość danego dnia, a karteczkę wrzuć do słoika. Niech rok 2015 będzie wyzwaniem, szansą na odnajdywanie w sobie nowych pasji i talentów, oraz na lepsze poznanie samego siebie. Słoik należy wypełniać codziennie tylko jedną karteczką i nie odczytywać zapisków aż do 1 stycznia 2016 roku. Wtedy nadchodzi czas oficjalnego otwarcia i wysnucia wniosków z roku 2015. Uwierz w siebie i daj szczęściu szanse!

Osobiście postanowiłam numerować karteczki i zapisywać daty. Do słoika wrzuciłam też 1 grosz z roku 2014, aby pamiętać, że może tamten rok nie był idealne, ale także dał mi niesamowicie dużo szczęścia. Obecnie może mój słoik wygląda marnie, ale za jakiś czas ożyje. Kolorowe karteczki sprawiają dużo radości, a przełomowe chwile dają motywację do ozdobienia tego zwykłego starego pojemnika wygrzebanego gdzieś z czarnego konta mojej piwnicy.

Rok 2014 był rokiem wyzwań, np picie piwa, wstawianie zdjęć z dzieciństwa na, czy oblewanie się kubłem zimnej wody. Postanowiłam nominować, a raczej namówić kilku moich znajomych do założenia tego słoika. Jednak myślę, że powinnam nominować każdego z Was moi Drodzy Czytelnicy.

Nominuję właśnie Ciebie!

Dlaczego? Bo szukanie szczęścia da Ci bardzo wiele. Nie tylko poznasz samego siebie, zaczniesz dostrzegać wcześniej omijane sprawy, ale także poczujesz się lepiej. Pamiętaj Twoje zdrowie i szczęście leży w Twoich rękach i tylko Ty możesz dać sobie szanse na lepszy czas!

Pozdrawiam serdecznie!

Podejmij moje wyzwanie już dziś. Trzymam za Ciebie kciuki! :)

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
2