CrossFit dla każdego!

CrossFit jest ostatnio coraz bardziej popularny, dlatego postanowiłam przyjrzeć się temu tematowi. Budowanie masy, wspomaganie siły i poprawa wyglądu staje się ostatnio kluczowa sprawą dla wielu osób. Na siłownie regularnie uczęszczają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Sylwetka i zdrowy styl życia jest teraz trendy. Dlatego warto zapytać, dlaczego lepiej wybrać CrossFit,  niż standardowy trening na siłowni?

Co to CrossFit?

Metoda przybyły do Europy prosto z Ameryki. Najłatwiej powiedzieć można, że to seria treningów, będących połączeniem wielu dyscyplin sportowych, które na celu mają budowę sprawności ruchowej, oraz wzmocnienie organizmu i jego funkcjonowania.

Jak wygląda trening?

To seria ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych, a także długodystansowe bieganie, pływanie i jazda na rowerze. Dystans może wynosić nawet 10 km, więc zdecydowanie daje to szybki efekt.

Dlaczego CrossFit jest lepszy niż inne ćwiczenia?

Dzięki zróżnicowanym zadaniom, jakie narzuca nam trener szybciej można osiągnąć efekt i zobaczyć poprawę sprawności ruchowej. To nie tylko trening dla zapalonych sportowców, którzy nie opuszczają siłowni od dobrych kilku lat, ale nawet dla początkującej osoby.To rewelacyjny pomysł na spędzenie długich wieczorów zimowych, na salce w celu zadbania o samego siebie.

Dla kogo?

Idealnie spisze się u osób, które na co dzień mają mało ruchu – ich praca ogranicza się do siedzenia przy biurko, albo do ciągłego umysłowego wysiłku. Ucieszą się z niego także młode mamy, które niedawno urodziły dziecko i chciałyby wrócić do dawnej sprawności, a jednocześnie nabyć sił opieki nad pociechą. To także rewelacyjny sposób dla osób z lekka nadwagą, które poszukują dobrego wysiłku. Bez względu na wiek i sprawność fizyczną CrossFit jest rewelacyjnym rozwiązaniem, dla osób potrzebujących  ruchu, a samo bieganie po parku im nie wystarcza. Połączenie dobrze zróżnicowanego wysiłku i poprawy siły na pewno wyjdzie na dobre nie jednej osobie.

Osobiście zamierzam w zimę wybrać się na CrossFit, ostatnio moja praca nie dawała mi zbyt wiele ruchu, dlatego kiedyś trzeba nadrobić. Serdecznie polecam ten pomysł na trening, ponieważ rzeczywiście daje moc do działania!

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
1