Cosmelan – jesienna skóra bez przebarwień

Na jesień warto  odświeżyć skórę twarzy i ujednolicić jej koloryt, ponieważ to przebarwienia są nawracającym problemem wielu kobiet, jaki dodaje im lat. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów depigmentacyjnych, który nie tylko poprawia koloryt skóry, ale także zapobiega nawrotom przebarwień, wygładza, spłyca pory i napina skórę jest kuracja Cosmelan.

Przebarwienia – co to takiego?

Przebarwienia skóry to inaczej zmiany pigmentacyjne jakie są wrodzone lub nabyte i – w tym ostatnim przypadku – najczęściej mają związek z wiekiem. Oprócz tego, że stanowią kosmetyczny defekt, nie są zagrożeniem dla zdrowia, mają różny kształt, wielkość i zabarwienie, a do głównych przyczyn ich powstawania zalicza się działanie promieniu UV, niektórych leków i kosmetyków, jako efekt uboczny terapii oraz objaw zaburzeń hormonalnych. Przebarwienia najczęściej występują jako:

  • piegi,
  • plamy soczewicowate,
  • plamy posłoneczne,
  • przebarwienia pozapalne,
  • ostudy.

Skóra podatna na przebarwienia wymaga regularnego stosowania preparatów złuszczających w postaci peelingów lub zabiegów złuszczających w profesjonalnym gabinecie, gdzie oprócz usunięcia martwych komórek naskórka, spłyca się przebarwienia i ogranicza ich intensywność. Dzięki temu możliwa staje się penetracja w głąb skóry substancji leczniczych stosowanych w trakcie procedury. Do usuwania przebarwień stosuje się leki i dermokosmetyki o właściwościach wybielających, jakie hamują m.in. aktywność tyrozynazy – enzymu, który wspomaga syntezę melaniny – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog, ekspert Kliniki Sthetic. Efektem ich zastosowania jest zmniejszenie liczby melanosomów w melanocytach i w następstwie złuszczenia odbudowa skóry.

Cosmelan

Cosmelan to jedna z najskuteczniejszych kuracji depigmentacyjnych, która pozwala pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji, przywracając równowagę skórze tłustej i mieszanej. Jest szczególnie skuteczny w przypadku przebarwień hormonalnych oraz małych plamek, takich jak piegi czy zmiany posłoneczne. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu peelingu chemicznego i dermokosmetyków oraz badaniom w zakresie hiperpigmentacji prowadzonym przez Laboratorium Mesoestetic. Silne działanie depigmentacyjne to zasługa obecności kwasu kojowego, fitowego, askorbowego oraz arbutyny – czynników rozjaśniających oraz wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę. Jak wyjaśnia specjalista Kliniki Sthetic – http://sthetic.pl/, głównym wskazaniem do zabiegu Cosmelan są przebarwienia o podłożu hormonalnym. Przy okazji, doskonale zwęża rozszerzone pory, a także zmniejsza wydzielanie łoju i stymuluje odnowę kolagenu. Każdy zabieg dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i typu cery pacjenta, o czym decyduje lekarz. Jako kuracja dwufazowa, rozpoczyna się w gabinecie a kontynuuje w warunkach domowych. W pierwszym etapie, lekarz  oczyszcza skórę i przygotowuje ją do nałożenia maski. Następnie, po jej aplikacji pacjent udaje się do domu i zmywa ją po kilku  godzinach. Drugi etap kuracji polega na zastosowaniu dermokosmetyków otrzymanych w gabinecie i kontynuacji procedury przez kolejne 3 miesiące.

Korzyści kuracji Cosmelan

Preparat oprócz czynników rozjaśniających o natychmiastowym działaniu, jest niezwykle skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych typu melasma. Stan skóry zwykle poprawia się już po tygodniu kuracji, co zależy również od jej fototypu, w związku z czym leczenie może trwać krócej lub dłużej. W przypadku skóry ciemnej, plamy znikają po około dwóch tygodniach, w przypadku skóry jasnej – po około trzech. Średni okres terapeutyczny to 1 miesiąc, a terapia podtrzymująca obejmuje kolejne 3-5 miesięcy. W przypadku 99% przypadków osób poddawanych zabiegowi intensywność zabarwienia plam zmniejsza się o 95%. Należy jednak pamiętać, że zabieg Cosmelan nie usuwa tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
1