Miodowa regeneracja na wiosnę

Zima wystawia nasze włosy, skórę i paznokcie na ciężką próbę. Niska temperatura i suche powietrze osłabiają je i niszczą, ale na szczęście można temu bardzo łatwo zaradzić – przecież od lat wiadomo, że miód działa kojąco i regenerująco.

Skóra twarzy jest najbardziej wrażliwa, więc trzeba o nią szczególnie zadbać. Najlepiej zregeneruje ją domowa maseczka z miodem. Potrzebujemy: 2 jajka, 100g miodu, olejek z migdałów i 2 łyżki śmietany.Do dwóch żółtek dodajemy 100g miodu dokładnie mieszamy, następnie dodajemy kilka kropli olejku z migdałów mieszamy przez 2-5 minut. Gdy uzyskamy już jednolitą masę, należy dodać 2 łyżki śmietany. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na 10-15 minut na twarz, następnie spłukujemy letnią wodą. Maseczkę można stosować do 3 razy w tygodniu

Przyda się również regenerująca kąpiel dla ciała, gdy chcesz żeby twoje ciało odzyskało gładkość, nawilżenie i odpowiedni koloryt. Potrzebujemy 500 ml mleka, 300 g miodu i 250 ml naparu z rumianku. Do ciepłego mleka wlewamy przygotowany wcześniej miód oraz napar z rumianka, mieszamy aż do momentu rozpuszczenia się miodu. Gotową mieszankę wlewamy do wanny wypełnionej wodą. Ważne jest żeby woda w wannie nie przekraczała 40 stopni.

Maseczka dla stóp i dłoni, ponieważ zdarza się, że po zimie ręce i stopy są przesuszone lub nadmiernie potliwe, a żeby odzyskały swój dawny stan, wystarczy zrobić dla nich nawilżająco–wygładzający okład z peelingiem. Trzy łyżki miodu wymieszaj z 1 łyżką soku z cytryny oraz z 2 łyżeczkami cukru. Dokładnie mieszamy, a mieszankę nakładamy na dłonie oraz stopy, pozostawiamy na 5 minut. Następie wykonuj energiczny masaż dłoni i stóp przez około 2 minuty. Jak widać miód jest nie tylko pyszny i słodki, ale też ma wielką moc regeneracji. Działa on korzystnie nie tylko na skórę, ale również na włosy i paznokcie. Jak o nie zadbać po zimie, dowiecie się już niedługo.

Na koniec zostawiłam włosy, które poza odstawieniem suszarki i podcięcia końcówek do włosów potrzebują złotej płukanki i wszelkich domowych zabiegów poprawiających ich kondycję. Potrzebujemy  20 ml mleka, małe jajko, 2 łyżeczki miodu i 500ml wody w temperaturze pokojowej. Do 20 ml mleka wbijamy całe jajko i dokładnie łączymy, następnie dodajemy 2 łyżeczki miodu i mieszamy. Otrzymaną mieszankę wlewamy do butelki z przygotowaną wcześniej wodą i wstrząsamy. Płukanką polewamy umyte włosy i pozostawiamy na ok. 20 minut, a po upływie wyznaczonego czasu należy spłukać płukankę wodą.
Wiosna przywitała nas radosnym słońcem, więc i my powinniśmy godnie ją przywitać przygotowując do tego swoje ciało, które po całej zimie aż prosi się o odrobinę odnowienia i regeneracji.

Viktoria

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!