Powiedz ‚nie’ przetłuszczjącym się włosom!

Jeśli tak jak ja macie problem z ciągle przetłuszczającymi się włosami, które trzeba myć codziennie, powinniście przeczytać mój dzisiejszy materiał w całości.

Każda z nas chce wyglądać świeżo, a tłuste włosy niestety niszczą ten efekt. Jest jednak kilka naturalnych sposobów, aby choć na chwilę pozbyć się problemu.

Płukanki z ziół, a szczególnie z pokrzywy idealnie oczyszczą, odżywia włosy i spawania efekt tłuszczenia się ich. Wystarczy zerwać kilka tych chwastów, zalać wrzątkiem, pozostawić do wystudzenia i płukać w tak przygotowanym naparze włosy.  Możemy jej używać przez cały rok, dlatego warto zasuszyć kilka pokrzyw i parzyć je nawet zimą z suszonych liści. Takie same własnościowi ma płukanka ze skrzypu polnego, którą przygotowuje się identycznie jak tę z pokrzyw.

Działanie dezynfekujące i łagodzące dla skóry głowy ma także tymianek.  Znów popularny podbiał zatrzymuje nadmierne wydzielanie łoju. Płukankę przygotowuje się w proporcji jedna łyżeczka ziół, do jednej szklanki wrzątku. Zostawiamy do wychłodzenia, przecedzamy przez sitko, płuczemy  nim włosy i jednocześnie wmasowujemy w skórę głowy dla lepszego efektu.

Warto też używać maseczki z cytryny. Przygotowanie jej jest banalnie proste, ponieważ wystarczy tylko wycisnąć sok z dwóch cytryn, wmasować w głowę, pozostawić na 20 minut, aby poczuć świeżość i ulgę. Ponadto włosy mają naturalny połysk, a co ważniejsze pięknie pachną.

Drożdże także zatrzymają łojotok skóry głowy. Kostkę rozpuszczamy w szklance mleka, miksturę wylewamy wmasowujemy w skórę głowy i włosy, pozostawiamy na  30 minut, po czym spłukujemy wodą i myjemy włosy szamponem. Po zastosowaniu takiej maseczki włosy staną się gęstsze, mniej łamliwe, dobrze odżywione, a co ważniejsze nie będą się tak przetłuszczać.

Sposobów znajdziecie wiele, ale te są bez dwóch zdań najskuteczniejsze.  Pozytywnie wpłynie tez przetłuszczanie włosów przez kilka dni, ponieważ nie lubią one być codziennie myte.

Myślę, że każdy znajdzie swój ulubiony sposób na tłuste włosy. Tymczasem uciekam na Woodstock!

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!