Powiedz stop cellulitowi!

Okazuje się, że 90% kobiet na całym świecie ma problemy z cellulitem.  Dowiedz się dlaczego płeć piękna jest na  niego skazana i jak sobie z nim radzić domowymi sposobami.

Problem może dotknąć każdą z nas niezależnie od wieku, czy budowy ciała. Cellulit to nic innego jak odkładający się tłuszcz w komórkach ciała. Powstaje on dlatego, że kobiecy organizm magazynuje go na nagłe przypadki, takie jak zajście w ciąże, co wiąże się z utrzymaniem w sobie jeszcze jednego organizmu żywego. Jest to bardzo przydatne i staje się pewnego rodzaju przywilejem dla kobiety,  jednocześnie będąc przekleństwem z powodu nieestetycznego wyglądu.

Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje cellulitu.

I CELLULIT TŁUSZCZOWY

Jest wiotki w dotyku, a pojawia się kiedy spożywamy za dużo tłuszczy i nie uprawiamy żadnej aktywności fizycznej.

II CELLULIT WODNY (OBRZĘKOWY)

Pojawia się kiedy ruch fizyczny jest sporadyczny, a nawet bardzo rzadki, a do tego dochodzą problemy z krążeniem lub zatrzymywaniem wody w organizmie.  Rozwojowi tego cellulitu sprzyja także spożywanie zbyt wielkiej ilości soli w pożywieniu. Pojawienie się go na nogach będzie powodować puchnięcie ich w ciepłe dni i w czasie podróży  samolotem.

III CELLULIT WŁÓKNISTY

Jest najbardziej popularny i objawia się przy dotyku.  Jest fioletowawy, często bolesny, a długo nie leczony może stać się niemożliwy do usunięcia.

JAK LECZYĆ?

Jak wiadomo cellulit pojawia się z powodu nieprawidłowego odżywiania się, a co za tym idzie odkładania się tłuszczu w organizmie. Istnieje wiele metod na usuwanie go.

Po pierwsze masaż. Powinno wykonywać się go rano i wieczorem, aby przyniósł pożądany efekt,  poprawił krążenie i rozbił komórki tłuszczowe. Najlepszą metoda jest delikatne ugniatanie i rolowanie skóry.  Do tego można użyć specjalnego masażera, który już po kilku dniach przynosi widoczne efekty. Dobrym sposobem jest także użycie olejka. Oto przepis:

„Składniki: olejki eteryczne: 1 ml olejku cyprysowego, 1,5 ml olejku z trawy cytrynowej i 2,5 ml olejku z cedru atlaskiego. Oprócz tego: po 15 ml oleju calophyllum oraz oleju arganowego lub sezamowego (wystarczająca ilość na 50 ml).

Sposób użycia: Masować obszary skóry dotknięte cellulitem rano i wieczorem, wykorzystując przy tym 10 do 20 kropli mieszanki. Stosować kurację przez 2 do 3 tygodni. Kurację można powtórzyć, jednak nie wcześniej niż po tygodniu przerwy.” [źródło]

Po drugie dużo aktywności fizycznej. Pomaga ona na uciskanie tłuszczu, co sprawia, że stopniowo zanika. Polecane będą sporty wodne ze względu na drenaż wodny, który działa jak masaż na nasze ciało. Oprócz tego najlepszym sposobem będzie jazda na rowerze, Nordic Walking, bieganie, ćwiczenia na mięśnie i pośladki.

Po trzecie odpowiednie nawadnianie organizmu. Potrzebujesz pić od 1-15 litra wody codziennie. Ta dawka odpowiednio pomoże usunąć toksyny z organizmu, które często hamują odpowiednią cyrkulację krwi. Ta skażona odkłada się w dolnych partiach powodując dodatkowy obrzęk przy cellulicie.

Tu też znalazłam ciekawy napar, który pomoże poprawić krążenie i zniwelować cellulit.

Składniki: 25 g czerwonych winogron i 25 g oczaru.

Sposób użycia: Przygotuj napar w proporcji 5 g mieszanki na 250 ml wrzącej wody. Pij 2 do 3 filiżanek dziennie, między posiłkami. Przeprowadź kurację przez okres 15 dni do 3 tygodni, a w razie konieczności ją powtórz.” [źródło]

Po czwarte zimne kąpiele, jako ukojenie problemu. Po zakończeniu wieczornej kąpieli warto zrobić sobie masaż zimną wodą, która pomoże rozbić komórki tłuszczowe. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie ziółek, które pomogą ujędrnić skórę.

Składniki: 1 garść morszczynu pęcherzykowatego, 1 garść mniszka pospolitego, 1 garść skrzypu polnego i 1 garść rumianku.

Sposób użycia: Sporządź silny napar, biorąc garść każdej z wymienionych roślin na 2 litry wody. Zostaw do ostygnięcia, przefiltruj i dodaj do kąpieli” [źródło]

Ostatnim pomysłem na zwalczanie cellulitu jest użycie kawy, która nie dość, że bierze udział w rozkładzie komórek, to dodatkowo stymuluje przepływ krwi. Już same picie jej może mieć pozytywny wpływ, dodatkowo polecane są peelingi z wymieszanych dwóch  łyżeczek zmielonej kawy, łyżki soli, trochę oliwy z oliwek i gotowe.

Życzę powodzenia w walce z cellitem i mam nadzieję, że te sposoby pomogą nie jednej z Was!

AgataK.

źrdóło: http://www.pocztazdrowia.pl/walka-z-cellulitem/

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!