STOP! Twoje włosy tego nie lubią!

Codziennie poddajemy nasze włosy licznym zabiegom, nie zdając sobie spawy z tego, jak bardzo są one niszczone.

Twoje włosy są kruche, zniszczone i osłabione?
Dowiedz się, co im szkodzi!

STOP! Gorąca temperatura to najgorsze, na co możemy poddać nasze włosy. Suszenie suszarką, czy używanie prostownicy i lokówki sprawia, że włosy są łamliwe, pozbawione blasku i wyczerpane. Gorące powietrze niszczy łuski i strukturę włosów, co prowadzi do ich rozdwajania się i niszczenia Znasz efekt siana na głowie? Unikaj ciepła, które jest najgorszym czynnikiem dla Twojej fryzury. Podobnie jest z myciem. Ciepła woda nie wpływa najlepiej na strukturę włosa, sprawiając, że stają się one kruche i pozbawione życia. Pamiętaj, jeśli myjesz to tylko  letnią wodą, a jeśli już musisz suszyć suszarką to tylko tą z zimnym powietrzem i z dalekiej odległości!
Wiele osób rozczesuje mokre włosy do razu po umyciu, co okazuje się być jednym z największych błędów. Unikajmy szczotki, a rozdzielanie włosów i usuwanie kołtunów rozpocznijmy od dolnych partii, grzebykiem z rzadkimi końcówkami. Bardzo osłabiające są także zabiegi typu tapirowanie, które podobnie jak czesanie mocno krzywdzą je i łamią. Stąd efekt siana i brzydkie końcówki. Włosy najlepiej czują się swobodnie. Dlaczego? Gumki, spinki i inne ozdoby bardzo je osłabiają i powodują niepotrzebnie obciążają je. Jeśli praca, lub wygoda nakazuje nam spiąć je, chociaż w czasie snu pozwólmy im odpocząć bez gumek, kucyków, warkoczyków, a tym bardziej bez wałków, czy papilotów!
Eksperymenty kolorystyczne także niszczą naturalną strukturę włosa. Chcemy mieć piękny, modny kolor, a w rezultacie fundujemy sobie problemy związane z łamliwością i uszkodzeniami. Zamiast koloru jak z okładki magazynu, otrzymujemy hełm, lub chochoł włosów pozbawionych blasku i objętości.
Wszelkie kosmetyki i tysiące odżywek mimo obiecanego rewelacyjnego działania okazują się zbędne. Najlepiej postawić na naturalne sposoby odżywiania włosów, takie jak np. odżywka z żółtka i cytryny, czy drożdże.

Zapraszam do przeczytania archiwalnego artykułu, który poświęcony był naturalnym sposobom dbania o włosy.

Przepis na piękne włosy

Nasze włosy najlepiej czują się w swojej naturalnej postaci, dlatego unikajmy zbędnych zabiegów, podcinajmy zniszczone końcówki i pozwólmy im na „trochę szaleństwa”. Zdrowe włosy to te pozbawione ingerencji sztucznymi detergentami, czy zabiegami ulepszającymi.

AgataK.

Źródło inspiracji do materiału: http://krainalimfa.wordpress.com/2014/07/17/wlosy-glos-maja/

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!