Zrelaksuj się podczas masażu – dlaczego warto?

Profesjonalnie wykonany masaż potrafi zdjąć z naszych barków trudy całego dnia, tygodnia, a nawet diametralnie poprawić samopoczucie. Może korzystać z niego każdy, jednak zazwyczaj potrzebują go osoby bardzo aktywne (np. pracownicy fizyczni czy sportowcy) oraz ludzie narażeni na dużą dawkę stresu. Mięśnie napinają się, a my czujemy, że już na początku nowego dnia nie mamy siły na czekające nas zadania.

Co w takim wypadku zrobić? To proste – zdecydować się na masaż relaksacyjny. To najbardziej podstawowy rodzaj metod odprężenia ciała przez precyzyjny dotyk, a wykonany przez osobę doświadczoną jest również niezwykle przyjemny.

Bardzo istotne są warunki w jakich przyjdzie nam doznać odprężenia. Najbardziej optymalnym otoczeniem jest oczywiście gabinet w salonie masażu, gdyż jego profesjonalizm, a także klimat (jak np. podczas masażu tajskiego) dodatkowo pozwalają przygotować się ciału na ten rodzaj relaksu. Poza tym dobry masażysta zawsze dba w takim miejscu, by klient czuł się jak najbardziej wygodnie i komfortowo. Są to chwile niezwykle intymne, gdyż pozwalamy obcemu człowiekowi dotykać nasze ciało, dlatego także i ten aspekt musi zostać należycie dopracowany. Dla wielu z osób odwiedzających salony masażu jednym z czynników, które wpływają na jakość masażu, jest temperatura w gabinecie. Nie za niska, ale też nie zbyt wysoka, by klient się nie pocił. Ma być mu przyjemnie i błogo.

Inwestując raz na jakiś czas w masaż relaksacyjny zapewniamy swojemu ciału tak potrzebną w dzisiejszym świecie dawkę relaksu. Podczas chwil spędzonych w gabinecie klient w naturalny sposób się wycisza i uspokaja, a zaczyna skupiać na tym co sygnalizuje mu jego ciało – wcześniej nie miał na to czasu i dlatego jest tak wycieńczony. Panie natomiast powinny korzystać z tych usług, gdyż oddając się w ręce specjalisty od masażu inwestują one także w swoją urodę i zdrowie. Sprawia to, że odwiedzenie odpowiedniego salonu szybko zmienia się z obowiązku w przyjemną, rutynową czynność.

Masaż relaksacyjny możliwy jest oczywiście również w domu (tzw. wizyty prywatne), należy jednak pamiętać, że niezależnie gdzie się udamy musimy mieć pewność, iż rodzaj masażu oraz osoba go wykonująca w pełni spełni nasze potrzeby. Ważny jest tu przede wszystkim odpowiedni trening i pewność rąk masażysty (lub masażystki) oraz dobranie siły nacisku, by nie zaszkodzić pacjentowi. Nic się jednak nie uda, jeśli sam pacjent/klient nie będzie potrafił sam się wyciszyć wewnętrznie i chłonąć zalety stymulacji mięśni.

Regularność to kolejne słowo klucz, które powinno się wpisać do swojego słownika, jeśli cierpimy na cykliczne nawroty zmęczenia. Ignorowanie ich może znacząco pogorszyć nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego dobre odczytanie tych objawów i szybka reakcja powinny zostać wypracowane tutaj do perfekcji. Im dłużej będziemy pamiętać o regularnych wizytach w salonie masażu, tym łatwiej będzie się nam zrelaksować i tym lepiej będziemy radzić sobie ze strasem, jaki może przynieść każdy kolejny poranek.

Nie bój się pytać, gdyż odpowiednie dobranie rodzaju masażu jest niezwykle ważne dla pozytywnym efektów, jakie ze sobą niesie ta forma relaksu. Warto zasięgnąć informacji chociażby od znajomych lub poszukać bardziej szczegółowych opinii w Sieci. Internet obfituje bowiem nie tylko w różne ogłoszenia dotyczące masażu relaksacyjnego, ale i jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań z nim związanych.

Portal Rehabilitacyjnie.pl wsparł nas merytorycznie.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
2