Czerwona herbata

Ostatnio coraz częściej sięgam po czerwoną herbatę. Lubię jej specyficzny smak, który dobrze pobudza mój organizm do działania. Okazuje się, że nie dość, że jest bardzo dobra to jeszcze ma sporo właściwości leczniczych.

Po pierwsze czerwona herbata reguluje problemy trawienne i świetnie wpływa na przemianę materii. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz unormować  niestabilne ciśnienie . Każda wypita filiżanka dostarcza nam bardzo dużo minerałów i mikroelementów potrzebnych w florze organizmu. Posiada między innymi fluor, wapń, magnez i teinę. Dobrze działa na zęby i chroni je przed próchnicą.  Dzięki działaniu moczopędnemu oczyszcza organizm z toksyn, oraz niepotrzebnych zarazków i bakterii. Ma działanie uodparniające i stabilizujące dla człowieka.  Warto wspomnieć też o fakcie, że czerwona herbata poprawia pamięć, koncentrację i nastrój, dlatego warto ją pić  w czasie pracy, nauki, lub w cięższych chwilach. Osoby odchudzające się na pewno ucieszy fakt, że regularne picie polepsza spalanie tłuszczy, oraz pomaga wytworzyć więcej niezbędnych kwasów trawiennych.

Jak dla mnie gorzka, czerwona herbata jest strzałem w dziesiątkę. Bardzo lubię ją pić i polecam ją wszystkim. Na pewno nie pożałujecie, a wręcz przeciwnie poczujecie się dobrze i zdrowo dzięki niej!

AgataK.

źródło: http://www.naturaherbaty.pl/

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!