Jedz jabłka!

Po embargo, które nałożyła Rosja na polskie owoce, w naszym kraju pojawiła się głośna akcja „Jedz polskie jabłka, wpieraj polskie sadownictwo”. Z tego powodu postanowiłam poszukać jakie właściwości i wpływ na ludzki organizm maja właśnie jabłka.

Drogie Panie, chcecie być piękne i młode? Jedzcie  dużo polskich jabłek. Dlaczego? Liczne przeciwutleniacze powodują pewnego rodzaju „konserwację skóry”. Jak wiadomo antyoksydanty sprawiają, że komórki ciała wolniej starzeją się i spowalniany jest proces ich niszczenia. Pomagają one tez utrzymać prawidłowy poziom wolnych rodników w ciele ludzkim i nie dopuścić do nich nadmiernego rozmnażania się.

To źródło witamin A i C, oraz soli mineralnych, takich jak selen i cynk. Te witaminy także odpowiedzialne są za wygląd i stan naszej skóry, dlatego nie może zabraknąć ich w codziennej diecie. Ponadto znajdziemy też flawonoidy, które dobrze wpłyną na naszą kondycje i samopoczucie.

Cholesterol? To  nie problem! Wystarczy jeść 1-2 średniej wielkości jabłka dziennie, aby znacząco obniżyć poziom złego cholesterolu. Ten zabieg między innymi może uchronić nas przed niespodziewanym zawałem serca.  Dodatkowo kwercetyna pomoże udrożnić i zabezpieczyć żyły, co może uchronić przed miażdżycą.

Jabłka na odchudzanie? Właśnie tak! To jedne z najmniej kalorycznych owoców, a jedno średnie jabłko to zaledwie 70kcal. Dodatkowo pomagają oczyścić jelita z niepotrzebnych resztek przemiany kwasowej. Są przeczyszczające, dlatego jedzenie ich poleca się także osobom cierpiącym na problemy z zaparciami.

Sezon zimowo-jesienny mocno związany jest z przeziębieniami. Nasz odporność jest wtedy najsłabsza i trudna do wzmocnienia. Codzienne jedzenie jabłek może jednak ją naprawić, ale jednocześnie mocno wzmocnić, zanim zostanie narażona na osłabienie. Więc, jeśli będziesz jeść codziennie jabłka, nie zarazisz się tak szybko od osób, które ciągle chodzą zakatarzone zimą.

Oprócz dobrego wpływu na serce, trzeba tez pamiętać o tym jak jabłka działają na naszą głowę. Poprawiają pomięć i koncentrację, a dodatkowo odżywiają korę mózgową. Tworzą też powlokę ochronną na zębach, doskonale je mineralizując.

Jabłka świetnie dbają o nasz organizm, dlatego nie możemy o nich zapominać w codziennej diecie! Pamiętajcie, że zawsze kiedy macie ochotę na coś słodkiego możecie zjeść jabłko, które będzie źródłem naturalnych cukrów i zaspokoi Wasze pragnienie w naturalny sposób.

Pozdrawiam i życzę smacznego!

AgataK,

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!