Telefony w mojej głowie…

Cześć! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ostatnią falą dyskusji na moim blogu. Oby takich więcej!

Od rana chodzi mi po głowie jedna piosenka, „Telefony” zespołu Republika. Dlatego też dzisiejszy artykuł będzie im poświęcony.

A dla tych którzy nie znają….

https://www.youtube.com/watch?v=EpuZWzJDCCk

Czy wyobrażacie sobie życie bez telefonu komórkowego? Osobiście nie potrafię nawet o tym myśleć! Telefon jest ze mną zawsze – w szkole, pracy, w domu. Praktycznie nie rozstaję się z nim, a na myśl, że mogłoby go nie być, przechodzą mnie ciarki…

Okazuje się jednak, że ulubione urządzenie ludzi na całym świecie bardzo źle wypływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Badania wykazały, że użytkownicy telefonów mają czterokrotnie większe ryzyko zachorowania na raka mózgu. Potwierdzone jest też, że rozmawiając codziennie 30 minut przez 10 lat, zachorowanie jest już w 99% pewne. Dlaczego? Fale wytwarzane przez każdy telefon szybko przenikają przez czaszkę człowieka i zatrzymują się w korze mózgowej, gdzie szybko i nieodwracalnie powodują zmiany w strukturach oraz w samym DNA ludzkim.  Szczególnie na niekorzystne działanie telefonów narażone są dzieci i nastolatkowie, których organizm nie jest gotowy na przyjęcie tak wielkiej porcji fal Elektro-magnetycznych. O problemach ze słucham już nie wspomnę… Tak więc telefon możemy dopisać do listy rzeczy codziennego użytku, które silnie narażają nas na ryzyko wystąpienia nowotworu.

Kolejnym ciekawym faktem jest to, że fale wytwarzane przez telefon są też przyczyną niepłodności, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.  Panowie jednak są bardziej narażeni. Dlaczego? Badania wykazały, że mężczyźni nadmiernie noszący urządzenie mobilne w kieszeni spodni, produkują 30% plemników mniej, niż ci, używający telefonu sporadycznie.

Wszystkiemu winne oczywiście są fale emitowane przez aparaty telefoniczne. Dodam jeszcze, że zaobserwowano, że osoby codziennie korzystające z tego urządzenia szybciej chorują, ponieważ maja osłabioną odporność, ale także, co ciekawe, mają słabsze kości, bardziej podatne na złamania. Występuje u nich także podwyższone ryzyko wystąpienia zawału serca, czy wylewu. Organizm zniewolony falami jest słaby i bardziej podatny na infekcje, toteż nieraz słyszy się, że młodzi ludzie umierają nagle, z niewyjaśnionych powodów.

Śpisz z telefonem komórkowym, w jednym pokoju? Leży on obok Twojego łóżka? Czym prędzej się go pozbądź i chociaż w nocy pozwól mu być daleko od siebie! Pole magnetyczne wytwarzane przez aparaty są tak silne, że zakłócają pracę naszego organizmu leżąc nawet metr od Nas. Zaburzenia snu, dekoncentracja, zmęczenie, to tylko niektóre objawy występujące u osób śpiących z telefonem. Musimy pamiętać też, że dziś zdrowi i młodzi, za kilka lat możemy nabawić się Alzheimera i Parkinsona.

To, że telefon nie służy Nam już wiemy, ale czy wiesz, że niekorzystnie wpływa też na świat natury i zwierzęta?

Z jednej strony telefony są naszym błogosławieństwem, a z drugiej przekleństwem. Warto więc zastanowić  się jak radzić sobie z niekorzystnymi falami. Może Warto raz na jakiś czas zamknąć telefon w innym pokoju i pobyć bez niego?

Agata K.

źródło 1

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!