Woda brzozowa

Słyszeliście już kiedyś o wodzie brzozowej? Jeśli nie, koniecznie musicie ją poznać. Chciałabym Wam opowiedzieć, dlaczego warto ją pić i komu jest szczególnie polecana.

Na początku warto wspomnieć o tym jak wiele wartościowych mikroelementów posiada sok z drzewa brzozy. To jedno z lepszych źródeł magnezu, potasu, wapnia, żelaza i fosforu. Dodatkowo znajdziemy w niej także sporo miedzi i różnych soli mineralnych. Oczywiście nie zabraknie też witamin grupy B i C.

Picie tej wody szczególnie zaleca się osobom chorującym na anemię, wrzody, czy reumatyzm. Potwierdzone jest także, że pozytywnie działa przy problemie kamienicy nerkowej, przy schorzeniach  serca, czy nawet podczas leczenia grypy. To także dobry „lek” do stosowania jako profilaktyka przeciwko nowotworom, ale także polecana jest do picia osobom chorującym na raka.

Można go zakupić w niektórych sklepach ze zdrowa żywnością, ale także „wytworzyć” samodzielnie. Przyda się do tego plastikowa rurka, którą wbija się w brzozę i pozyskuje się świeży, naturalny sok.

Również liście brzozy znajdują zastosowanie w domowej  medycynie. Można z nich bowiem ugotować zdrowy napar i stosować go np w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, ze względu na moczopędne właściwości. Wiele kobiet stosuje go też jako tonik do twarzy.

Myślę, że warto raz za jakiś czas użyć tego w celach medycznych. Osobiście jeszcze nie próbowałam, ale te właściwości mnie  zmotywowały do lepszego poznania i spróbowania soku z brzozy.

A co Wy o tym sądzicie? Czy ktoś z was miał już styczność z wodą brzozową?

 AgataK.

 

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!