Zanim pójdziesz na STRD

Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej osób zaczyna interesować się badaniem STRD. Piszecie do mnie wiadomości, gdzie można takowe wykonać, ale także coraz częściej wyszukujecie na blogu materiałów związanych z tym zagadnieniem. Postanowiłam więc opowiedzieć Wam jak przygotować się do na skan, aby wszystko przebiegło sprawnie, a co najważniejsze prawidłowo i bez zbędnych zaburzeń.

Po pierwsze, dwa dni przed wizytą, po konsultacji i za zgodą lekarza, powinno się odstawić wszystkie bezpiecznie możliwe do odstawienia leki, preparaty homeopatyczne, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i tym podobne. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku stosowania leków na serce, cukrzycę, astmę i innych, których odstawienie może być niebezpieczne dla życia. Nie wolno samowolnie odstawać leków. Jeśli odstawienie nie byłoby jednak możliwe, o lekach zażywanych w dniu wizyty należy poinformować osobę przeprowadzającą badanie.

Ważne jest także to, by pamiętać, aby trzy dni przez badaniem STRD nie  wykonywać badań takich jak: RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.

Na godzinę przed badaniem nie wolno myć ciała ani zębów, nie wolno też płukać ust. W dniu badania nie należy używać perfum, dezodorantów, ani innych kosmetyków.

Do badania należy przyjść w luźnej odzieży z długim rękawem. Ubranie nie powinno być opinające, a wręcz nie może przylegać do ciała. Kobiety powinny rozpiąć stanik co najmniej 30 minut przed badaniem, aby nie zakłócić pomiaru przez ucisk spowodowany noszeniem tej części garderoby. Podobnie jest z okularami i soczewkami, które należy zdjąć także co najmniej 30 minut przed wizytą. Oczy muszą odpocząć i zrelaksować się, tak jak reszta organizmu.

Dobę przed wizytą nie powinno dopuszczać się do dużego wysiłku fizycznego, a w dniu badania powinno się zaniechać nawet porannych ćwiczeń. W dniu pomiaru należy zjeść wyłącznie lekki posiłek, np na śniadanie max. 1 kromka chleba z masłem, 1 szklanka ziołowej herbaty (np. rumianek, szałwia) lub mleka. Jeśli badanie ma obyć się po południu, posiłek powinien być lekki, a spożyć można go najpóźniej na dwie godziny przed skanem.  Ponad to, w dniu badania zabronione jest używanie kawy, herbaty i innych środków pobudzających, a co najmniej dwie doby wcześniej konieczne jest zachowanie abstynencji od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Tego samego dnia obowiązuje także całkowity zakaz palenia, ponieważ nawet jeden papieros może zakłócić wykonywany pomiar na kilka godzin.

Na wizytę należy zgłosić się 30 min. przed umówiona godziną. Oczekiwać należy w spokoju, uwolnić myśli i nie pozwolić się rozproszyć czynnikom zewnętrznym. W tym czasie nie powinno się korzystać z telefonów komórkowych, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Nawet słuchanie muzyki chwilę przed może spowodować zaburzenia w skanie, przez co będzie on niepoprawny.

Niektórym może wydać się, że przygotowanie jest czasochłonne i wymaga od nas zbyt wiele. Nie martw się! Większość tych czynności wykonasz bez większego problemu, a wszystko po to, by uzyskać prawidłowy odczyt, który pomoże Ci się pozbyć stresu, który jest główną przyczyną większości chorób!

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!