Zwalcz przeziębienie w domu!

Okres na przeziębienia trwa praktycznie nieustannie,  co resztą, nie trudno to zauważyć – ludzie kichają, smarkają, kaszlą, czują się osłabieni, a stany podgorączkowe wcale nie ułatwiają normalnego funkcjonowania. Oczywiście nie warto siedzieć bezczynnie, bo taki stan na dłuższą mete może być dla nas męczący i powodować, że cała radość z życia pryska niczym mydlana bańka. Trzeba zwalczać infekcję w momencie, gdy ta zaczyna dopiero kiełkować w naszym organiźmie, a jak sobie pomóc? By wygraną walkę mieć w kieszeni warto zaopatrzyć się w najzwyczajniejsze produkty takie jak czosnek, miód, cebulę, mleko czy szałwię. Co tu będę dużo mówić, sami zobaczcie w jak łatwy sposób można wyjść z tej walki jako zwycięzca!

Słona woda
Łyżeczka soli na pół szklanki ciepłej wody, mieszamy i płuczemy gardło. Rytuał najlepiej powtarzać parę razy dziennie, by drapanie, swędzenie i ból gardła znikły bezpowrotnie.

Cebulowy syrop
Pokrojoną cytrynę zasypujemy cukrem po czym odstawiamy na czas, aż cebula puści sok. Łyżeczka syropu trzy razy dziennie.

Mleko+czosnek+miód
Do gorącego mleka dajemy łyżkę miodu i rozgnieciony ząbek czosnku, a po przecedzeniu wypijamy gorący napój.

Czosnek
Czosnek sam w sobie jest lekiem ponieważ ma podobnie działanie do antybiotyków, codzienne spóżywanie ząbka czosnku pomoże pozbyć się bólu gardła i kaszlu.

Buraczek w ruch
Obieramy dużego buraka ćwikłowego i drobno kroimy. Zasypujemy czterema łyżkami cukru i na drugi dzień syrop gotowy! Jedną łyżeczkę dwa razy dziennie.

Herbata z cytryną
Sposób najprostszy, ale jakże skuteczny! Gorąca herbata rozgrzewa nasz organizm, a cytryna dzięki dużej zawartości witaminy C ma działanie antybakteryjne

Czosnkowo-cytrynowa mikstura
Zmiażdżone dwa ząbki czosnku, sok z dwóch cytryn, cztery łyżki miodu i dwie szklanki przegotowanej wody – całość mieszamy i po dwóch dobach gotowe! Pić dwa razy dziennie po dwie łyżki.

Ziołowe płukanki
Napar z imbiru, rumianku, szałwi czy tymianku idealnie nadaje się do płukania gardła w celu pobycia się wszelkich baterii i uśmierzenia bólu.

Sienie lniane
Idealny sposób na pozbycie się bólu gardła i kaszlu? Sprawa jest prosta – zalewamy siemie lniane, którego nawilża, i dla uzyskania lepszego smaku dodajemy miód i gotowe!

Jak widzicie – wcale nie trzeba biegać do apteki i zostawiać w niej pieniędzy. Wystarczy zajrzeć do lodówki, a wtedy i najgorsze przeziębienie nie ma z nami szans!

Viktoria

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!