Czy jogurty są zdrowe?

Cenisz sobie zdrowie, a jogurt zazwyczaj zastępuje Ci śniadanie? Uważaj co wybierasz! Dowiedz się jakie jogurty jeść, a jakich unikać, oraz dlaczego niektóre są zdrowe, a inne nam szkodzą.

Po pierwsze niewskazane są te z dodatkami owoców, które wcale nie są dla nas dobre, a wręcz przeciwnie. To bomba kaloryczna, której powinni unikać szczególnie wszyscy przebywający na diecie i dbający o nienaganną, smukłą sylwetkę. Jogurty smakowe zazwyczaj są silnie dobarwiane, dosładzane i zagęszczane, co wiąże się z tym, iż przestają być naturalne, a stają się chemiczne i szkodliwe. Wszelkie jogurty tak zwane „light” są najmniej wartościowym posiłkiem jaki można zjeść. Dlaczego? Witaminy takie jak A, D i E potrzebują tłuszczu, aby się rozpuścić, a jego brak powoduje, że po prostu są one bezwartościowe i puste, co sprawia, że organizm nie dostanie tych cennych mikroelementów, które można znaleźć w prawdziwym mleku.

Najgorszym wyborem okazują się jednak jogurty z kawałkami owoców. Te są chemicznie konserwowane, oraz także mocno barwione i sztucznie słodzone. To bomba słodzikowa, która z naturalnymi owocami nie ma nic do czynienia. Można powiedzieć, że te jogurty to wytwór chemii i zbiór odpadków. Czy chcesz to jeść?

Rzeczywiście smak jogurtu jest niezastąpiony, ale ten niekoniecznie zdrowy produkt także posiada swoje zdrowe alternatywy, np jedyną z nich jest wytwarzanie samodzielnie przetworów nabiałowych,  z mleka od „szczęśliwych krów”. Można też je zastąpić bardziej wartościowymi sokami z świeżych owoców. A czy wiesz, co zrobić, aby był on bardziej syty? Wystarczy dołożyć miąższem z naturalnych owoców i warzyw, który zapewni ci odpowiednie pożywienie i dostarczy zdrowia na cały dzień.

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!