STRD – Energia Twoim zdrowiem!

Cześć! Pewnie jeszcze nie domyślacie się o czym będzie mój dzisiejszy artykuł, ponieważ nazwa jest mało znana, a sama sprawa, którą dziś poruszę jest dla mnie samej czymś nowym. Więc czym jest Skaningowa Termografia Regulacyjna? Powiem krótko, przyszłością medycyny, o której będzie głośno!

Skaningowa termografia regulacyjna wg modelu Heidelberskiego (zwana w skrócie diagnostyką STRD) okazuję się być jedną z najbezpieczniejszych metod wykrywania chorób i stanów chorobowych we współczesnym świecie. Bezdotykowo, przy pomocy  podczerwieni można zbadać szczegółowo ciało ludzkie w zaledwie kilka minut. Urządzenie pobiera liczne „dane”, które analizowane są przez komputer, po to by jak najszybciej wyłapać niepożądany stan w ciele człowieka i uchronić go przed ledwo rozwijającą się chorobą. Jak to możliwe? Wszystkie choroby rozwijają się w naszym organizmie podczas stanów osłabienia, a co za tym idzie utraty energii ciała. Urządzenie wyłapuje te miejsca, dzięki czemu może zidentyfikować zalążek schorzenia  jeszcze przed jego narodzeniem się.

Obecnie, aby zdiagnozować chorobę należy wykonać szereg badań specjalistycznych, zaczynających się na morfologią, a kończących na licznych prześwietleniach USG i innych rentgenach. Postęp medycyny i wynalezienie tej techniki ma pomóc sprawniej wyłapać źródło chorób, a co za tym idzie –  uchronić ludzi, przed nowotworami i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Energia ma stać się przyszłością medycyny, bo jak się okazuje to ona stoi na straży zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.  Ponadto użycie tej technologii może uchronić ludzi przed powikłaniami i chemicznymi metodami leczenia.

Ulepszanie technologii  nadal trwa, ale jednocześnie prowadzone są liczne badania, które potwierdzają skuteczność STRD.

Plusy STRD:

  •  Urządzenie pomogło wykryć zasadniczą przyczynę choroby, co do tej pory nie było możliwe.
  • Badania okazują się skuteczniejsze, na wyniki nie trzeba czekać długo (wystarczy kilka minut), a do tego wszystkiego przeprowadzenie ich jest tańsze niż w przypadku wszystkich dotychczasowych metod.
  • Pomaga lepiej określić terapię dla pacjenta.
  • Badania są dokładne i gwarantują mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki lekarskiej.
  • Pozwala określić czy chemioterapia zadziała na danego pacjenta, tak samo jak na innego, nie narażając przy tym organizmu. Ponadto pomaga prawidłowo dobrać leki i określić przyswajalność ich w jednostce.
  • Pacjent traktowany jest indywidualnie, dzięki czemu lepiej dobrać diagnozę. Trzeba pamiętać, że każdy człowiek jest inny, dlatego to co działa na jednego, może nie zadziałać na drugą osobę.
  • Ogranicza wydatki finansowe pacjenta, dzięki wcześniejszej diagnozie choroby.

Jak wygląda badanie?

Z trzech pomiarów. Pierwszy następuje od razu po rozebraniu się i trwa zaledwie 30 sekund skanując całe ciało. Drugi następuje po kolejnych 30 sekundach, zaraz po nim trzeci.  Następnie analizowane są wyniki, a chwilę później mamy gotową diagnozę.

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak taka metoda istnieje. Rzeczywiście ma swoje minusy, jak wiele etapów przygotowania się do do badania.  Pacjent przed badaniem nie może rozmawiać przez telefon, nosić okularów, ani zbyt obcisłych ubrań. Musi jeść lekki posiłek, ani nie przyjmować żadnych lekarstw kilka dni przed badaniem. To wszystko jednak powoduje, że badanie jako jedyne jest dokładne.

Kto wie, może już niedługo będziemy mieć przełom w medycynie, a ta metoda zastąpi dotychczasowe metody badania pacjentów, a co ważniejsze uchroni ich przed samymi chorobami?

Zobaczymy co czas pokarze! Zapraszam do dowiedzenia się więcej na temat tej nietypowej i nieinwazyjnej metody leczenia!

Agata K.

źródło 1

źródło 2

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!
1