Wyciśnij sok z pomarańczy!

Lubicie pomarańcze? Chyba każdy je lubi! Dziś chciałabym polecić picie soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Dlaczego? Argumentów jest sporo!

Taki sok świetnie wpływa na nasze zdrowie! To potężna dawka witamin takich jak C, B i A, które doskonale poprawiają odporność i zwalczają nie jedną infekcję wirusową.

To świetny lek dla osób cierpiących na zaparcia, oraz problemy z wątrobą. Pomarańcze doskonale oczyszczają organizm z licznych toksyn i pomagają usunąć zbędne pozostałości po przemianie materii.

Ten sok świetnie spisze się w zwalczaniu gorączki. Pomoże też w obniżeniu i regulowaniu zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego.

Kiedyś używany był jako lekarstwo na szkorbut.

Soku z pomarańczy jednak nie powinny pić osoby z problemem wrzodów żołądka i dwunastnicy. Nie jest on także wskazany przy nad kwasowości organizmu.

Poza tym same pomarańcze to świetny magazyn fosforu, magnezu, potasu, wapnia i błonnika, które są niezbędne w codziennej diecie. Same owoce, zarówno jak i sok powinny spożywać kobiety w ciąży i panie spodziewające się dziecka, bowiem znajdziemy w nich wiele kwasu foliowego potrzebnego do prawidłowego rozwoju płodu.

Pomarańcze to także najlepsze źródło fitoskładników odpowiedzialnych za zwalczanie złego cholesterolu we krwi. Najwięcej znajdziemy ich w cienkiej, białej skórce tego owocu, dlatego jedzmy je w całości!

Polecam więc soki jak i pomarańcze! Pamiętajcie jednak, by pić świeżo wyciśnięte,  z dobrych owoców, bo tylko taki sok jest dla nas najlepszy!

AgataK.

Podobał Ci się artykuł? Dodaj mu zdrowia!